اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی اراک
ارسال شده توسط: محمد سالاری در تاریخ : 1399/08/21 ساعت 16:12
نشست مشترک هیات مدیره انجمن عایق های رطوبتی

نشست مشترک هیات مدیره انجمن عایق های رطوبتی

نشست مشترک هیات مدیره انجمن عایق های رطوبتی، رییس اتاق بازرگانی اراک و رییس کمیسیون‌ تشکل های اتاق با نمایندگان سازمان محیط زیست و شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی

👤 ناصر بیکی رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک‌ در نشست مشترک هیات مدیره انجمن عایقهای رطوبتی و مدیریت شرکت شهرکتهای صنعتی استان گفت:

🔹 انجمن عایق های رطوبتی استان مرکزی در سطح کشور به عنوان یک  انجمن ملی شناخته می شود.
 به دلیل تعدد شرکت های عایق های رطوبتی در استان، حل مشکلات اعضای این انجمن برای اتاق بازرگانی اراک بسیار حائز اهمیت است.

🔹 رییس اتاق بازرگانی اراک در خصوص مشکل پیش آمده برای این واحدهای صنعتی در حوزه محیط زیست و نصب فیلترهای تصفیه هوا بیان داشت: حفاظت از محیط زیست برای تولید کنندگان جز مسائل بسیار مهم و یک وظیفه انسانی اجتماعی می باشد.

🔹 بیکی خاطرنشان کرد در شرایط اقتصادی کنونی که به مثابه یک جنگ تمام عیار اقتصادی محسوب میشود، معرفی  گروه گروه مدیران واحدهای صنعتی به مراجع قضایی به خاطر برخی مسائل محیط زیستی زیبنده نیست.

🔹 وی گفت متاسفانه گاهی اوقات شاهد این هستیم که برخی شمشیر را برای فعالین اقتصادی از رو می بندند.

🔹 ایشان ادامه داد: انتظار می رود همان گونه که سازمان محیط زیست برای سنجش آلایندگی الگو ارائه می دهد و با واحد های صنعتی به دلیل عدم رعایت قسمتی از استاندارد های ارائه شده درخواست برخورد قضایی می کند، برای کاهش آلایندگی نیز الگوی فیلتراسیون و ابزار موثر و مورد قبول آن را معرفی نماید.

🔹 بیکی بیان داشت: روش های حل مشکل آلایندگی هوایی ناشی از این واحدهای تولیدی بسیار متنوع هستند و بالاخره بایستی با یکی از این روشهای رایج همانند بیوفیلتراسیون ، تصفیه هوا به روش passive , به روش active و ... ، مسئله این آلایندگی ها را حل کرد نه این که صورت مسئله را پاک کنیم. به نظرم ، سازمان محیط زیست  موظف است  جهت کاهش آلایندگی واحدهای تولید عایق های رطوبتی ، سیستم روش مورد قبول خویش را به این واحد ها معرفی نماید والا صرف هزینه های سنگین برای سیستمهای انتقاد پذیر و غیر قابل قبول از نظر اداره محیط زیست ، کوفتن به درب بسته است ولی متاسفانه شاهد این بوده ایم به جای معرفی یک سیستم مناسب فیلتراسیون، مدیر واحد صنعتی را به مراجع قضایی معرفی میکنند.

🔹 سازمان محیط زیست و ارگان های ذیربط در سالیان گذشته خودشان مجوز برای تاسیس و بهره برداری واحد های تولیدی عایق های رطوبتی با ماشین آلات موجود را صادر نموده اند ولی هم‌ اکنون این شرکت ها را به خاطر آلایندگی حاصل از همان ماشین آلات تحت تعقیب قرار میدهند. آیا نمی شد از همان ابتدا صدور مجوز بهره برداری را منوط به نصب ابزار و ماشین آلات لازم و‌استاندارد و فیلتراسیون قانونی گازهای حاصله نمود؟

لینک مشروح گزارش:

http://fna.ir/f0q3gq

🔷 روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک

تگ ها:

دسترسی سریع
پیغام مدیر اتاق

پیام رئیس

بنگاه‌های کوچک در بیشتر کشورهای جهان مهم‌ترین برنامه اجرایی برای دستیابی به توزیع عادلانه درآمد، ثروت، ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی و نیز کارآمدترین شیوه کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی تلقی می‌شوند که در این راستا صنایع کوچک با فراهم کردن بسترهای مناسب برای کارآفرینی و نوآوری در جذب و هدایت سرمایه‌ها در مسیر توسعه اقتصادی کشور موردتوجه جدی قرارگرفته و اقدام دولت در جهت توسعه آن‌ها گامی مؤثر در این زمینه است.
بنرها