اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی اراک
ارسال شده توسط: محمد سالاری در تاریخ : 1398/02/21 ساعت 09:20 0
معرفی پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان

معرفی پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان

در حاشیه نشست در اتاق بازرگانی اراک و دیدار نمایندگان پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان با نمایندگان سازمان فنی و حرفه ای، ریاست اتاق بازرگانی اراک‌ از سوابق همکاری های آموزشی اراک با آلمان سخن گفت.

مهندس منوچهر توسطی- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک: صنعتی بودن استان مرکزی ما را نیازمند به همکاری های بیشتر بین المللی در زمینه آموزش میکند.

در حاشیه نشست در اتاق بازرگانی اراک و دیدار نمایندگان پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان با نمایندگان سازمان فنی و حرفه ای، ریاست اتاق بازرگانی اراک‌ از سوابق همکاری های آموزشی اراک با آلمان سخن گفت.

👤منوچهر توسطی-رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک:

✅ صنعتی بودن استان مرکزی مارا ملزم به بازبینی استانداردهای آموزشی و انتقال تکنولوژی از کشورهای پیشرفته ای چون آلمان میکند.

✅با توجه به روابط خوب سیاسی با کشور آلمان امیدواریم همکاری های آموزشی با این کشور از سر گرفته شود.

✅ شرکت های بزرگی در منطقه هستند که طبق نیازسنجی شغلی و مهارتی انجام شده در زمینه جوشکاری نیاز به ارتقا مهارت دارند و با پیشرفت در این زمینه به محصول با کیفیت تری خواهند رسید.

✅ مهم ترین نکته این است که ما نیاز آموزشی صنعت استان را حس کرده ایم و آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با پروژه آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان اعلام میکنیم.

-


بازدید از شرکت گام- اراک - چهارشنبه /۰۲/۱۷

در راستای اجرایی نمودن فاز دوم پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان،آقای الکساندر اشلیشتا- متخصص و مدرس مکانیک صنعتی بنیاد SBH- از واحدهای جوشکاری، سی ان سی و ازمایشگاه مکانیکی این شرکت بازدید کرند.


بازدید از مرکز عملی کاربردی هپکو

در راستای اجرایی نمودن فاز دوم پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان،آقای الکساندر اشلیشتا- متخصص و مدرس مکانیک صنعتی بنیاد SBH- از واحدهای مربوط و خطوط این شرکت بازدید کردند. هم چنین آقای دکتر شریفیان مدیریت این مرکز مختصری از فعالیت های آموزشی و دوره های تخصصی ارائه دادند.


بازدید از شرکت فولاد درخشان اراک

✳️در راستای  اجرایی نمودن فاز دوم پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان،آقای الکساندر اشلیشتا- متخصص و مدرس مکانیک صنعتی بنیاد SBH- از کارگاه های جوشکاری و برنامه نویسی CAD بازدید داشتند.

لازم به ذکر است که با توجه به همکاری واحد آموزش اتاق اراک و هم چنین وجود واحدهای صنعتی، این استان به عنوان یکی از استان های اجرای پروژه پیلوت انتخاب شده است.


در روز دوم از حضور آقای الکساندر اشلیشتا متخصص و مدرس مکانیک صنعتی بنیاد SBH در استان مرکزی و در راستای اجرایی نمودن فاز دوم پروژه همکاری آموزش شغلی دوگانه ایران و آلمان، نشست مشترک با سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی برگزار گردید.

‎شاه محمدی:مدیرکل اداره آموزش  👤
سازمان فنی و حرفه ای استان مرکزی: توسعه منابع انسانی، شرط اول رونق تولید در صنایع

✅ اولویت اصلی صنعت آموزش نیروی انسانی است تا به حداکثر بهره وری برسیم.

✅با توجه به سابقه همکاری های صنعتی با آلمان و برگزاری دوره های ۱۸ ماهه، از برقراری ارتباط مجدد با کشور آلمان به خصوص در بخش آموزش استقبال می کنیم.

✅ مهم ترین هدف پروژه می تواند مطلع کردن صنایع از نیازهای آموزشی شان می باشد.


بازدید از مرکز درجه ۱ تخصصی اراک- سازمان فنی و حرفه ای - پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۸

این بازدید با حضور ریاست این مرکز و مربیان متخصص کارگاه های تراشکاری، جوشکاری، فرزکاری، بازرسی جوش و سی ان سی صورت گرفت.


بازدید از شرکت ماشین سازی تکلان- اراک پنج شنبه ۹۸/۲/۱۹

متخصص مکانیک صنعتی بنیاد SBH  در ادامه بازدید از واحدهای صنعتی از خط تولید و واحدهای جوشکاری ماشین سازی تکلان دیدن کردند.
مدیر تضمین کیفیت این مجموعه- آقای باقری- مشکلاتی چون نشتی و مسائل مربوط به پیش گرم را با متخصص SBH مطرح کردند و جهت به روز کردن روش های جوشکاری از تشکیل دوره های آموزشی استقبال کردند.


بازدید از شرکت ماشین سازی اراک - اراک ، پنج شنبه ۹۸/۲/۱۹


متخصص مکانیک صنعتی بنیاد SBH  در ادامه بازدید از واحدهای صنعتی از خط تولید و واحدهای جوشکاری ماشین سازی اراک دیدن کردند.
مدیر تولید این مجموعه -آقای رونقی- برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در زمینه جوشکاری مانند جوشکاری اوربیتال را درخواست دادند.

 

تگ ها:

دسترسی سریع
پیغام مدیر اتاق

پیام رئیس

بنگاه‌های کوچک در بیشتر کشورهای جهان مهم‌ترین برنامه اجرایی برای دستیابی به توزیع عادلانه درآمد، ثروت، ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی و نیز کارآمدترین شیوه کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی تلقی می‌شوند که در این راستا صنایع کوچک با فراهم کردن بسترهای مناسب برای کارآفرینی و نوآوری در جذب و هدایت سرمایه‌ها در مسیر توسعه اقتصادی کشور موردتوجه جدی قرارگرفته و اقدام دولت در جهت توسعه آن‌ها گامی مؤثر در این زمینه است.
بنرها